im. Johanna Wolfganga von Goethe
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
O SZKOLE
WAKACJE W SZKOLE 2018
ORGANIZACJA ROKU
BIP
KONSTYTUCJA 3 MAJA
Uczniowie naszej szkoły uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Najpierw wysłuchali informacji na temat tego, jak ważne było dla Polski to wydarzenie. Również uczniowie uświadomili sobie, że Ustawa Rządowa z dnia 3 maja 1791 r. była pierwszą ustawą w Europie i drugą na świecie.
Następnie klasa 4 wykonała flagi, dzięki którym nawiązała do Dnia Święta Flagi.
ODWIEDZINY
NADZÓR
 PEDAGOGICZNY
 
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY – 25.04.2018
25 kwietnia 2018r, w naszej szkole, obchodziliśmy podwójne święto. Jak co roku, wspominaliśmy
i poznawali na nowo, postać naszego Patrona - Johanna Wolfganga von Goethe a także świętowaliśmy otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego. Boisko to, było naszym marzeniem od wielu lat. Dzięki wsparciu i życzliwości Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, Mniejszości niemieckiej, Fundacji Rozwoju Śląska i naszego organu prowadzącego Stowarzyszenia Oświatowego Koźle Rogi, marzenie to stało się rzeczywistością. Uroczystego przecięcia wstęgi i symbolicznego otwarcia dokonali: pani konsul Niemiec w Opolu – Sabine Haake, pani prezydent Miasta – Sabina Nowosielska, pan Bernard Gaida przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, pani Helena Lellek – dyrektor Fundacji Rozwoju Śląska, pani Róża Kerner – prezes Stowarzyszenia Oświatowego Koźle Rogi oraz pan Adam Kerner przedstawiciel firmy K+D – wykonawca boiska. Te osoby zostały także uhonorowane przez społeczność szkolną specjalną nagrodą „Johannkiem”. Uczniowie naszej szkoły, w programie artystycznym, pochwalili się swoimi talentami muzycznymi, recytatorskimi, tanecznymi oraz aktorskimi. Na koniec odbył się turniej siatkarski, w którym zwyciężyła reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11.
LINKI
INFORMACJA DLA RODZICÓW
I KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
W czwartek 22.03.2018 r. w naszej szkole odbył się I konkurs piosenki obcojęzycznej.
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale, dlatego zostali odznaczeni medalami i dyplomami. Nie mogło zabraknąć występu naszych szkolnych mażoretek. 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W dniach 12-14.03.2018 przeżywaliśmy we wspólnocie szkolnej wielkopostne rekolekcje.
Był to czas na zastanowienie się nad swoim życiem, czas większego rachunku sumienia,
czas na modlitwę w szkole, w kościele i na na ulicach naszej dzielnicy.
Wielkim przeżyciem dla wszystkich była odprawiona w drodze ze szkoły do kościoła droga krzyżowa. Uczniowie klasami nieśli, zrobiony przez Mateusza i jego Tatę, krzyż.
 Czytali także rozważania przy stacjach a potem prowadzili adorację przed Najświętszym Sakramentem. W szkole spotkaliśmy się także z o.Arnoldem OFM, s. Gizelą ABMV i x.diakonem Leszkiem. Mogliśmy także pomyśleć i podyskutować w klasach ze swoimi wychowawcami
 o emocjach i ich roli w naszym życiu, by móc wciąż stawać się lepszym człowiekiem.